Kredkowo.com - English version

Dlaczego powstało Kredkowo?


Internet, telewizja czy konsole do gier wypęłniają w coraz większym wymiarze wolny czas dzieci w Polsce i na świecie. Z jednej strony to zrozumiałe, bo w końcu żyjemy w XXI wieku i nowe technologie rozwijają się w szalonym tempie. Jednak wspominając moje dzieciństwo i czas spędzony na podwórku z kumplami grając w piłkę, pstrykając kapsle, czy wieczorami rysując i malując do zaśnięcia, mam wrażenie, że moje dzieci wiele tracą. Uważam, że odbieranie im dostępu do tych mediów nie ma żadnego sensu, ta wiedza i umiejętność posługiwania się nowymi technologiami będzię ważna w ich życiu. Postanowiłem jednak, aby poprzez internet zachęcić moje i Wasze dzieci do tworzenia, rysowania, malowania. Wierzę, że to może być naprawdę świetne zajęcie dla całej rodziny, a gromadzenie prac w internecie, udział w konkursach może ich tylko zdopingować. I tak narodził się pomysł na Kredkowo...

Dla kogo jest Kredkowo?


Kraina Kredkowo to serwis dla dzieci i rodziców. Dla wszystkich, którzy chcą tworzyć na papierze i gromadzić swoje prace plastyczne w internecie. Wiek użytkowników nie ma znaczenia, każdy może dołączyć i dodawać swoje prace. Pierwsza wersja serwisu jest w języku polskim, ale kończymy właśnie pracę nad wersją angielską, następne są już w kolejce. Dlatego w krainie Kredkowo.pl zobaczysz prace dzieci z całego świata.

Co dalej w krainie Kredkowo?


Chcemy, aby serwis zdobył grono stałych gości i użytkowników w Polsce i na świecie. Chcielbyśmy, aby szkoły, przedszkola i domy dziecka przystąpiły do konkursów w krainie Kredkowo. Mamy kilka pomysłów, aby zachęcić dzieci do tworzenia i dodawania prac w Kredkowo. Na pewno będzie kredkowo i kolorowo :)

Zapraszamy do krainy Kredkowo!

Andrzej Danielewicz
Kredkowo.pl

a poniżej Amelka i jeden z jej rysunków, które znajdziecie także na Kredkowo.pl
O krainie Kredkowo